Najlepsze kosmetyki do kręconych włosów

Kręcone, bujne włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak prawdą jest też, że posiadanie naturalnie kręconych włosów wymaga od kobiety poświęceń. Są to włosy wysoko porowate, mają tendencję do przesuszania się. Pójście spać z mokrymi włosami, bez wcześniejszego wysuszenia ich i ułożenia na okrągłej szczotce oznacza, że następnego dnia obudzimy się z wielką szopą kędzierzawych, zaniedbanych włosów.

Jakie kosmetyki do włosów kręconych?
Aby dobrać odpowiednie kosmetyki do włosów kręconych, trzeba zrozumieć, jaka jest budowa takiego rodzaju włosa. Przede wszystkim, włosy kręcone są o wiele lżejsze niż włosy proste, czy chociażby włosy falowane. Z tego powodu, aby utrzymać ich skręt, trzeba dobrać taki rodzaj kosmetyków, który nie będzie obciążał włosów. Zbyt ciężkie kosmetyki mogą spowodować opadanie i oklapnięcie włosa.
Włosy kręcone niemal zawsze potrzebują odpowiedniego nawilżania. Szampony i balsamy oraz maski do pielęgnacji włosów kręconych zawsze mają w swoim składzie mikroelementy, które pomagają utrzymać włosy we względnie dużym nawilżeniu.

Pianka do włosów kręconych
Jeśli chodzi o pianki do włosów kręconych – praktycznie wszystkie będą przesuszały kręcone kędziorki. Dlatego po użyciu pianki do włosów kręconych, należy dokładnie zmyć czuprynę szamponem dobrze oczyszczającym, a następnie nałożyć maskę nawilżająco-regenerującą. Dodatkowo, warto dbać o to, aby nie używać zbyt często pianek do włosów kręconych – jeśli będziemy stosować je codziennie, szybko doprowadzimy nasze włosy do złego stanu.

Podkreślanie skrętu fal pianką do włosów
Pianki do włosów kręconych podkreślają ładnie skręt fal. Doprowadzają do utrwalenia się ładnej fryzury. Dzięki piankom możliwe jest utrzymanie bujnej fryzury mimo działającej w powietrzu wilgoci. Jeśli razem z użyciem pianki zastosujemy suszarkę, wówczas fryzura będzie trzymała się jeszcze dłużej. Warto jednak zawsze włączać tylko zimny nawiew w suszarce. Włosy kręcone nie znoszą suszenia ich na gorąco, podobnie zresztą jak włosy proste.

Którą piankę do włosów kręconych wybrać?
Mimo że wszystkie pianki do włosów kręconych wykazują działanie przesuszające włosy, to oczywiście jedne są mniej, a drugie bardziej agresywne. Warto poszukać na forach internetowych porad na temat tego, która pianka do włosów kręconych powoduje najmniejsze zniszczenia włosów. Pamiętajmy również, że używanie pianki podkreślającej skręt fal i loków nie może współgrać z używaniem lokówki, zwłaszcza jeśli nie potraktowałyśmy wcześniej włosów substancją termo izolującą. Takie zabiegi bardzo obciążają włosy, doprowadzają do zniszczeń. Warto stosować je tylko przy wyjątkowych okazjach, w których zależy nam na uzyskaniu naprawdę efektownej fryzury. Na co dzień należy wystrzegać się zbyt dużej stylizacji włosów kręconych, bo to na pewno nie będzie im służyć.

Olejki do kręconych włosów
Jeśli nasze kręcone włosy są dobrze odżywione i nie są obciążone kosmetykami, wówczas dobrze jest zadziałać na nie zwykłymi olejkami. Wówczas uzyskują ładny połysk, nie opadają na głowę, nie puszą się, a cala ich uroda nagle zostaje wydobyta na światło dzienne. Olejki odpowiednie do włosów kręconych to między innymi: olejek migdałowy i arganowy. Wystrzegajmy się olejku rycynowego, który niepotrzebnie wyostrzy porowatość włosów.

Lakier do włosów kręconych
Aby wykończyć tworzenie doskonałej fryzury z włosów kręconych, warto zastosować nabłyszczacz lub lakier do włosów. Lakier trzyma fryzurę w ryzach, powoduje, że wygląda ona na świeża. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować zbyt dużej warstwy lakieru i nabłyszczacza. Oba rodzaje tych kosmetyków powodują obciążanie włosów. Niektóre lakiery do włosów kręconych są w stanie zapobiegać skręcaniu się włosów mimo wilgoci panującej w powietrzu.

Podsumowanie
Jak widać, pielęgnacja włosów kręconych może wydawać się niełatwa. Wymaga dużego samozapału w regularnym stosowaniu profesjonalnych kosmetyków do włosów kręconych. Jeśli jednak zadbamy o nasze fale, będziemy miały jedne z najpiękniejszych rodzajów włosów, jakie stworzyła natura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here