Kosmetyki do cery tłustej - przegląd

Posiadanie cery tłustej bywa mało sympatyczne. Oprócz tego, że stanowi problem estetyczny, to jest idealnym gruntem do hodowli pryszczy, zaskórników i innych nieproszonych gości na naszej twarzy. Jednak walka z nimi może okazać się skuteczna, dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Poniżej można znaleźć przykładowe kosmetyki do cery tłustej zamknięte w krótkim zestawieniu.

Po pierwsze – oczyszczanie. Można je rozbić na tzw. dwuetapowe, które polega na demakijażu najczęściej olejkiem, a następnie użyciu środka pieniącego. Pasta do mycia twarzy Fresh&Natural jest zrobiona na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dokładnie oczyszcza skórę, nie pozostawia uczucia ściągnięcia oraz nie podrażnia płaszcza lipidowego. Innym kosmetykiem jest oczyszczająca pianka do mycia twarzy dla cery tłustej i problematycznej z EO Laboratorie. Oczyszcza i odświeża, reguluje poziom sebum, łagodnie matuje i zwęża rozszerzone pory. Kolejną pozycją będzie regulujący balsam do mycia twarzy marki Czarszka. Posiada naturalny skład oraz zawiera olejki, np. olej laurowy, łagodzący olej tamanu, regulujący wydzielanie sebum olej z czarnuszki oraz specjalnie dobraną kompozycję olejków eterycznych z drzewa herbacianego i eukaliptusa, które działają antybakteryjnie i przyspieszają gojenie. Jeśli chodzi o oczyszczanie okolic oczu to świetnym kosmetykiem będzie Żel micelarny do demakijażu oczu z EO Laboratorie. Posiada przystępną cenę, dokładnie usuwa makijaż, nawet wodoodporny oraz co ważne, nawilża skórę. Kolejnym ciekawym produktem jest płyn micelarny Be Organic, zawierający ekstrakt z ogórka, aloesu i olej inca inchi. Dzięki naturalnym składnikom nie przesusza skóry, ale doskonale oczyszcza i nawilża. Z łagodzących kosmetyków warto wspomnieć o ONLY BIO micelarnym płynie do demakijażu twarzy. Jeśli chodzi o pianki do mycia twarzy to można wymienić dwie – Alkemie Cosmetics MICROBIOME ekologiczną piankę do demakijażu FOA-M MY GOD! oraz oczyszczającą piankę do mycia twarzy dla cery tłustej i problematycznej z EO Laboratorie. Polecane żele do twarzy o naturalnym pochodzeniu, skutecznej pielęgnacji to: Sylveco Rumiankowy żel do mycia twarzy, (który wyróżnia się działaniem antybakteryjnym oraz regulacją produkcji sebum), 3.3 good morning face! z Fridge oraz Normalizujący żel myjący do twarzy marki Vianek.

Następnym, ważnym krokiem w prawidłowej pielęgnacji cery jest tonizacja. Tonik nie tylko zapobiega rozwojowi bakterii, ale też umożliwia lepsze wchłonięcie składników kremu. Stąd warto wspomnieć o hydrolacie Malina z aloesem marki Mokosh, połączeniu toniku i mgiełki nawilżającej marki Resibo, hydrolacie z mięty pieprzowej Asoa, Saisona BALANCE Aktywna Woda Oczyszczająca z Glinką czy balansującym toniku do twarzy Dr.Konopka‘s.

Kolejnym, bardzo ważnym etapem jest odpowiednie nawilżenie i odżywianie. Warto szukać w składzie kosmetyków kwasu hialuronowego, który wnika wgłąb skóry i wiąże wodę. Natomiast lepiej unikać produktów zawierających emolienty, silikony i glicerynę, ponieważ to one ponoszą winę w zapychaniu porów. I tak, jeśli chodzi o kremy to warto się zastanowić nad kremem dla skóry tłustej i mieszanej FEATHERLIGHT marki Make Me Bio, matującym kremem do twarzy dla cery tłustej i problematycznej z EO Laboratorie, Lekki krem – Face Mousse marki Purite. Natomiast o prawidłowe odżywienie cery powinno zadbać serum dla cery z problemami, trądzikowej marki IOSSI, normalizujący krem na dzień marki Vianek czy Ekoampułka 4 Cera trądzikowa marki Naturativ.

Do przydatnych produktów można zaliczyć peelingi enzymatyczne:
multifunkcyjny peeling enzymatyczno-mechaniczny z Resibo, peeling enzymatyczny z kwasem mlekowym do skóry wrażliwej i tłustej z Phenome oraz enzymatyczny peeling do twarzy – Morela i mango marki Oganic Shop.

Warto pamiętać również o tym, że do pogłębienia problemów skórnych należy zła dieta, problemy hormonalne, używki, zły sen, a nawet kosmetyki posiadające alkohol, które często wysuszają skórę, co prowadzi do zwiększenia wydzielania sebum i tym sposobem otrzymujemy efekt kuli śniegowej. Warto też zastanowić się nad tym, czy nie zmienić makijażu na mineralny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here