Jak zapuścić włosy

Moda na konkretne fryzury szybko się zmienia, podobnie jak zmieniają się modne kolory czy fasony ubrań. Czasami podążanie za trendami może okazać się kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku fryzur. Jeśli bowiem w jednym sezonie modny jest bob, a w kolejnym długie włosy, trzeba się postarać, aby obcięte wcześniej włosy szybko urosły. Na szczęście są na to odpowiednie preparaty.

Jak zapuścić włosy

Tempo wzrostu włosów zależy od wielu czynników, takich jak: wiek, ogólny stan zdrowia organizmu, niedobór witamin i minerałów, poziom stresu, geny, a nawet sposób pielęgnacji włosów. Nie na wszystko możemy mieć wpływ, ale warto kontrolować to, co jest w zasięgu naszych możliwości. Aby zapuścić włosy, przede wszystkim należy przestać je obcinać. Ta podstawowa zasada często jest lekceważona, ponieważ istnieją różne preparaty na porost włosów i dlatego wydaje się nam, że nawet jak zetniemy włosy, to one szybko odrosną. Niektórzy idą o krok dalej stwierdzając, że obcinanie włosów sprawia, że szybciej urosną. Ale to trochę tak jak wlanie zimnej wody do garnka i oczekiwanie, że zagotuje się ona szybciej niż ciepła woda w drugim garnku. Najprościej rzecz ujmując – trzeba umieć oddzielić fakty od mitów. Jeśli chodzi o włosy, to podcięcie końcówek (centymetr lub dwa, nie więcej) może poprawić wygląd fryzury i nadać jej lekkości. Ale obcięcie dziesięciu czy piętnastu centymetrów włosów i oczekiwanie, że szybciej urosną do pasa, jest błędem.

Preparaty na porost włosów

Istnieje wiele różnych produktów, które mogą pomóc w zapuszczaniu włosów. To, jakich środków użyjemy, zależy nie tylko od naszych preferencji, ale także od efektów, jakich pragniemy uzyskać. Istnieją bowiem kuracje zwiększające tempo wzrostu włosów, a dla naszej wygody są one dostępne w różnej postaci. Preparaty na porost włosów mogą mieć formę na przykład ampułek. Wtedy zawartość jednej ampułki należy wetrzeć w skórę głowy i zabieg ten powtarzać według zaleceń na opakowaniu lub dołączonych do produktu w formie ulotki. Inne środki na porost włosów to takie, które mają postać mgiełki, czyli kosmetyku zawartego w butelce z atomizerem. Należy go rozpylić na głowie, a następnie w zależności od produktu może być wskazane wtarcie kosmetyku w skórę i we włosy. Preparaty na porost włosów mogą mieć także formę szamponu i odżywki, a w zależności od rodzaju kosmetyku może pojawić się konieczność zmycia go po pewnym czasie, lub pozostawienie do wchłonięcia.

Naturalne preparaty na porost włosów

Naturalne środki na porost włosów to takie, które bazują na roślinach mających wpływ na tempo wzrostu włosów. Mają one łagodniejsze składy, ale to nie oznacza, że działają słabiej. Wszystko zależy od tego, z jakiego powodu chcemy zapuścić włosy. Gdy nasza czupryna jest bujna i zdrowa, nawet najdelikatniejsze preparaty na porost włosów mogą pomóc w zapuszczaniu włosów wymarzonej długości. Natomiast jeśli nasze włosy są przerzedzone, potrzebna będzie regeneracja cebulek, aby pobudzić włosy do wzrostu. Jednak nawet w takim przypadku natura może pomóc. Preparaty na porost włosów na bazie czarnej rzepy, są popularnym produktem pomagającym w zagęszczeniu włosów. Warto zatem próbować różnych środków i znaleźć najodpowiedniejszy, aby cieszyć się bujnymi, zdrowymi i długimi włosami.

Domowe sposoby na zapuszczanie włosów

Istnieje sporo różnych przepisów na maseczki czy odżywki do włosów, które można zrobić samemu w domu. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że mogą one nie być tak skuteczne jak preparaty na porost włosów stworzone i przetestowane przez doświadczonych producentów. Przede wszystkim potrzebna jest wiedza na temat działania i stosowania konkretnych produktów, a także proporcji w jakich należy mieszać domowe kosmetyki. Preparaty na porost włosów bez względu na to, czy zrobimy je sami czy kupimy gotowe produkty, muszą być używane systematycznie. Tylko wtedy uzyskamy odpowiednie efekty, zgodne z oczekiwaniami co do długości naszych włosów. Oczywiście ważna jest też cierpliwość, bowiem zapuszczanie włosów wymaga czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here