Jak wybrać dobry dywanik łazienkowy

Modne, praktyczne i przytulne wykończenie łazienki nie jest sprawą prostą. Nie zawsze to, co modne jest praktyczne, a to, co nam się podoba potrzebne. Kompletne wyposażenie łazienki pochłania dużo czasu i często związane jest z różnego rodzaju problemami. My dziś chcielibyśmy troszkę pomóc i odpowiedzieć na pytanie: Jak wybrać dobry dywanik łazienkowy?

Co to znaczy dobry dywanik łazienkowy

Dywaniki łazienkowe znacznie różnią się między sobą sposobem wykonania, jakością oraz rodzajem użytych do ich produkcji materiałów. Dlatego też podczas nieuważnych zakupów może się okazać, iż nowy dywanik nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań. Zatem gdzie szukać eleganckich, praktycznych i jakościowo doskonałych produktów tego rodzaju? Naszym zdaniem najlepszym miejscem jest sklep internetowy Tekstyliowo, gdzie pod adresem https://tekstyliowo.pl/23-dywaniki-stopki-lazienkowe, znajduje się szeroki asortyment dywaników łazienkowych, które nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale także pochodzą od czołowych producentów, co oczywiście przekłada się na ich wysoką jakość.

Jakich dywaników unikać w łazience

Najważniejsza kwestia to rodzaj materiału, z jakiego taki dywanik został wykonany. Wielu klientów popełnia błąd i układa w swoich łazienkach dywany przeznaczone do salonu lub innego pokoju. Niestety, pomimo dużych walorów estetycznych, w żadnym razie nie nadają się one do pomieszczeń, gdzie panuje duża wilgotność. Materiały, z których są one wykonane, długo utrzymują wilgoć, przez co są podatne na rozkwity drobnoustrojów, pojawianie się grzybów oraz pleśni. A to poprzez kontakt z bosymi stopami, stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, warto o tym pamiętać.

Dywaniki łazienkowe – na co zwracać uwagę przy zakupie

W pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność, najlepiej sprawdzają się przeznaczone do nich dywaniki łazienkowe. Wykonane są one np. z charakteryzującej się dużą chłonnością, wytrzymałością oraz puszystością bawełny. Są łatwe w czyszczeniu, po zabrudzeniu wystarczy je uprać w pralce, pamiętając o tym, by wybrać odpowiedni program piorący.

Kolejna ważna kwestia to wielkość dywanika, jaki umieścimy w naszej łazience. Jeżeli nasza łazienka jest raczej mała, to nie decydujmy się na duży egzemplarz pokrywający całą powierzchnię podłogi. W ten sposób i tak już małe pomieszczenie jeszcze bardziej pomniejszymy   optycznie. Dywanik powinien być akcentem, elementem zdobiącym, delikatnym i lekkim.

Także kształt dywanika ma znaczenie, powinien pasować do obrysu wanny lub prysznica i przylegać do ich krawędzi jak najbliżej. Natomiast jego długość, szerokość powinna być indywidualnie dopasowana do kształtu i wymiarów danej łazienki.

Dekoracja i bezpieczeństwo

Dywanik, poza tym, iż ma upiększać naszą łazienkę, pozwala też na bezpieczne wychodzenie z kąpieli lub spod prysznica bez obawy o poślizgnięcie się, lub upadek na mokrej posadzce. Dlatego warto zwrócić uwagę czy nasz egzemplarz wyposażony jest w warstwę antypoślizgową. Jeżeli nie, to możemy sami o to zadbać, naklejając na spodzie specjalne łatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here