Jak właściwie dbać o włosy?

W włosy należy dbać i co ważne należy robić to właściwe. Bardzo wiele osób o tym zapomina. Kończy się to tym, że używają jakichkolwiek szamponów lub odżywek do włosów myśląc, że o nie dbają. Tymczasem często zdarza się, że wręcz włosom szkodą. Jak zatem dbać o włosy i o czym pamiętać.

Wszystko zaczyna się od mycia włosów. Niby zwykła czynność, którą wykonuje każdy z nas. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że robi to w sposób niewłaściwy. Przede wszystkim zdać należy sobie sprawę z tego, że każdy z nas może posiadać inny typ włosów. To oznacza, że jedne będą potrzebować częstego mycia, a innym wystarczy mycie nawet co kilka dni. Bardzo ważne jest także używanie odpowiednio dopasowanych szamponów. Mowa tu o szamponach przeciwłupieżowych czy szamponach do włosów przetłuszczających się. Jest to niezwykle ważny, aby preparat na włosy był odpowiednio dopasowany do ich typu.

Ważne jest także to, aby włosy były w sposób właściwy odżywiane. Chodzi tu o problem polegający na tym, że albo w ogóle nie używamy żadnych odżywek do włosów lub używamy tych niewłaściwych. Jest to podobny problem jak w przypadku szamponów do włosów. Ważne jest także to w jaki sposób nakłada się odżywkę. Bardzo wiele osób popełnia błąd polegający na tym, że nakłada odżywkę zaraz po myciu włosów, które są jeszcze mokre. Tak nie powinno się robić. Odżywka zawsze powinna być nakładana nie na włosy mokre lecz jedynie wilgotne. Ważne jest także, aby używać odżywek dobrej jakości. Od razu można powiedzieć, aby absolutnie unikać odżywek, które w swoim składzie posiadają alkohol.

Kolejna ważna rzecz, o której należy powiedzieć to to, że włosy nie lubią wysokich temperatur. Innymi słowy gorąco po prostu szkodzi naszym włosom. Pamiętać należy o tym jeśli używamy suszarki lub prostownicy. Bardzo wiele osób nadużywa korzystanie z tych urządzeń. To błąd. W ten sposób można po prostu zniszczyć sobie włosy. Dlatego suszarki lub prostownicy używać należy tylko wtedy kiedy jest do konieczne. Czasem warto umyć włosy nieco wcześniej, aby same wyschły niż w pośpiechu korzystać z suszarki. Bardzo ważne jest także ustawienie odpowiednie temperatury. Nie powinny być ona zbyt wysoka. Jeśli już korzystamy z suszarki to pamiętać należy także o tym, aby odległość urządzenia od głowy wynosiła minimum 20 centymetrów.

Trzeba także wiedzieć, że włosom szkodzą warunki atmosferyczne. Mowa tu na przykład o deszczu, silnym wietrze, a latem o nadmiarze promieni słonecznych. Dlatego wychodząc z domu zawsze należy brać to pod uwagę i w odpowiedni sposób chronić naszą głowę.

Jeśli ktoś posiada długie włosy to powinien także pamiętać o jeszcze jednej ważnej sprawie. Mowa tutaj o obcinaniu końcówek. Bardzo wiele osób popełnia błąd polegający na zbyt rzadkim obcinaniu końcówek. To niestety naszym włosom szkodzi. Innym problem może polegać także na nieumiejętnym rozczesywaniu włosów. Bardzo wiele osób po prostu nadużywa szczotkowania włosów. Nasze włosy jednak nie potrzebują zbyt częstego szczotkowania, aby wyglądać bardzo ładnie i estetycznie.

Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że na stan naszych włosów duży wpływ na także nasza dieta. Jeśli zatem chcemy cieszyć się lśniącymi i zdrowymi włosami to zadbać musimy o odpowiednią dietę. Bardzo ważne jest, aby dieta ta bogata była w witaminy oraz odpowiednie minerały takie jak białko oraz żelazo. Dlatego też nasza dieta bogata powinna być choćby w ryby lub zielone warzywa.

Wiele osób także często farbuje włosy. Powód jest oczywiste. Osoby te chcą cieszy się różnymi kolorami włosów. Trzeba jednak wiedzieć, że zbyt częste farbowanie po prostu włosom szkodzi. Stają się one kruche i łamliwe. Nie mówi się tu oczywiście o tym, aby włosów nie farbować w ogóle. Trzeba jednak pamiętać, aby robić to z rozwagą i nie zbyt często. Szkodliwe jest także zbyt częste zmienianie koloru farby do włosów.

Jak zatem widać zasad, które powinny być przestrzegane jest przynajmniej kilka. Wszystko to dla dobra naszych włosów. Jeśli chcemy, aby były zdrowe i lśniące warto tych zasad przestrzegać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here