Efektowny kolor włosów

Z usług fryzjera korzysta praktycznie każdy. Już od najmłodszych lat, oddajemy się w ręce profesjonalnych stylistów fryzur, by dobrze wyglądać. Na przełomie lat modne fryzury mocno ewoluowały, chociaż można zauważyć tendencję do powracania do dawnej mody i znowu nosi się na głowie to, co kilkadziesiąt lat temu nosiły nasze babcie. Warto kierować się modą przy wybieraniu fryzury, ale trzeba też zwrócić uwagę na kształt twarzy, karnację, kolor oczu, styl życia jaki się prowadzi. Bo fryzura musi być dopasowana w każdym szczególe do tych wszystkich kwestii.
Dlatego bardzo cenieni są fryzjerzy, którzy mają wiele do zaoferowania w tej kwestii. Tacy, którzy potrafią doradzić w jakiej fryzurze będzie nam dobrze. Czasem sami nie zdajemy sobie sprawy z naszych atutów, które warto fryzurą podkreślić.
Naturalny odcień włosów a farbowanie
Udając się z wizytą do fryzjera, można liczyć na wielki wybór usług fryzjerskich. Usługi te związane są z cięciem, modelowaniem, odżywianiem i farbowaniem włosów. Czasem korzystamy tylko z jednej usługi a czasem z całego kompletu usług, dopasowanych do siebie. Kobieta, która chce na przykład całkowicie zmienić swój wygląd i wizerunek, zdecyduje się na cięcie, odżywienie włosów, farbowanie i wymodelowanie ich na koniec. Dzięki temu opuści salon jako całkiem inna osoba.
Farbowanie włosów, jest jedną z najbardziej popularnych usług fryzjerskich. Decyduje się na tą usługę prawie każda kobieta, bez wyjątków a także wielu mężczyzn. Farbowanie może być wykonane tylko przez profesjonalistę, który doskonale się na tym zna. Powinien on być na bieżącą w najnowszych trendach w koloryzacji włosów i móc zaoferować klientowi, najlepszy dla niego kolor. Dobry fryzjer weźmie pod uwagę kilka ważnych kwestii przy koloryzacji włosów klienta. Przede wszystkim zwróci uwagę na jego karnację, kolor oczu i kształt twarzy. Nie każdy kolor pasuje do danej osoby, dlatego powinien być on bardzo starannie dopasowany do tych wszystkich cech. Na przykład bardzo specyficzna jest ruda farba do włosów. Jest ona wyjątkowa i często awangardowa, więc kolor ten pasuje raczej osobom o jasnej karnacji i przebojowej naturze. Osoby spokojne, wyciszone, mało energiczne, raczej nie będą się dobrze czuły w takim kolorze. Ten kolor pasuje osobom o mocnym charakterze, zdecydowanym, przebojowym, silnym, które lubią zachwycać i wzbudzać zainteresowanie. Nie za bardzo też rudy kolor dobrze współgra z ciemną karnacją. Efekt nie jest taki piorunujący, jak przy jasnej karnacji. Rudą farbę można bez problemu nałożyć na jasne włosy. Wtedy kolor bardzo szybko chwyta. Nie trzeba więc farby trzymać długo na włosach a przez to się one tak nie niszczą przy farbowaniu. Jednak każda osoba, która się zdecyduje na rudy kolor włosów, musi pamiętać o tym, że taki kolor trzeba często odświeżać, bo ma on tendencje do płowienia. Można to szczególnie zauważyć podczas kąpieli, bo kolor ten widocznie się wypłukuje. W profesjonalnych salonach stosuje się farby, które się tak szybko nie wypłukują, jednak ich cena jest zdecydowanie wyższa, niż cena normalnych farb do włosów. Ruda farba jest też dostępna w kilku odcieniach, od bardzo jasnego złocistego rudego, przez intensywny rudy kolor, aż po rudy wpadający w miedź. Każdy kolor można dopasować do czyjejś karnacji i osobowości. Największą popularnością cieszy się ruda miedź, która pięknie się na głowie mieni, szczególnie w różnym świetle.
Niektóre kobiety noszą rude włosy przez całe życie, inne noszą je tylko na chwilę. Do takiego koloru trzeba się przyzwyczaić, bo jest on mocny i zwracający uwagę otoczenia. Nie zawsze można go też dopasować do każdej stylizacji, bywają takie kolory ubrań czy kosmetyków, które mocno się z tym kolorem gryzą. Najlepiej pasuje on do koloru czarnego, złotego, czerwonego czy szarego i ich odcieni. Warto to wziąć pod uwagę, decydując się na zmianę koloru na rudy. W najgorszym wypadku, gdy efekt nie będzie zadowalał klienta, łatwo można kolor rudy przefarbować na inny kolor, szczególnie na ciemniejszy odcień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here