Czy warto zrobić pasemka na krótkich włosach?

Pasemka domowej roboty są świetnym rozwiązaniem dla przedstawicielek płci pięknej, których celem jest dokonanie zmiany w swoim wyglądzie bez wychodzenia z domu, a także wydawania pieniędzy na fryzjera. Nie wszystkie panie mają jednak świadomość, że mogą wykonać pasemka przy pomocy odpowiedniego czepka lub folii aluminiowej.

Pasemka na krótkich włosach są bardzo dobrym pomysłem. Zdecydowanie najbardziej wygodne będzie wykonanie pasemek przy pomocy czepka. Oczywiście kobieta przed wykonaniem pasemek powinna sobie wybrać kolor farby do włosów. Najlepszym rozwiązaniem będzie kolor o dwa tony jaśniejszy w porównaniu do pozostałych włosów. Nie można także zapomnieć o założeniu starych ubrań, w ten sposób można zapobiec ewentualnemu pobrudzeniu się. Warto również wiedzieć, by pasemka robić dopiero po farbowaniu pozostałych włosów.

Pasemka przy pomocy czepka

Kobieta powinna najpierw założyć na głowę odpowiedni czepek z dziurkami, a następnie za pomocą szpikulca od grzebienia wyjmować pojedyncze kosmyki. Warto pamiętać, aby kosmyk nie był za gruby. Zdecydowanie najlepiej jak będzie miał około 0,3 cm szerokości.

Kolejnym etapem jest nakładanie rozrobionej farby na każde wyciągnięte pasmo. Pomoże w tym oczywiście pędzel do farbowania. Kolejną ważną kwestią jest bardzo dokładnie oraz równomierne rozprowadzanie kosmetyku w taki sposób, aby pokrył całe pasmo.

Należy pamiętać, aby raz na jakiś czas sprawdzać stan pasemek. Jeżeli kobieta dojdzie do wniosku, że włosy już rozjaśniły się do pewnego poziomu (farba wtedy stanie się pulchniejsza, a włosy będą bardziej jasne), powinna nie tylko zmyć farbę, ale również umyć włosy i nałożyć odżywkę.

Nie wszystkie kobiety z krótkimi włosami mają świadomość, że pasemka mogą wyglądać u nich naprawdę uroczo i wyjątkowo. Przedstawicielki płci pięknej wbrew pozorom nie muszą posiadać długich włosów, by cieszyć się odświeżonym kolorem. Należy także wiedzieć, że pasemka bardzo dobrze spełniają odświeżającą funkcję. Każda kobieta z krótkimi włosami może wyglądać tak samo jak wszystkie gwiazdy na okładkach. Skoro panie z pierwszych stron gazet mogą nosić je z wielką dumą, tak samo powinny myśleć również pozostałe kobiety. Ponadto krótsze fryzury obecnie nie tylko robią prawdziwą furorę, ale również cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością.

Kobiety zastanawiają się również czy na krótkich włosach w ogóle warto robić pasemka. Fryzura przede wszystkim będzie dzięki temu wyglądała na zdecydowanie bardziej świeżą, nada również przedstawicielce płci pięknej młodszego wyglądu. W znacznej większości pasemka na krótkiej fryzurze można zaobserwować u młodych kobiet z jasnymi włosami. Kobietom, które chcą poczuć się młodziej, rekomendowane jest wykonanie pasemek. Zabieg zdecydowanie wyjdzie na korzyść. Obecnie panie mogą spokojnie sugerować fryzjerom, jaki efekt chcą uzyskać na swojej głowie. Specjalista będzie miał odpowiednią wiedzę, co dokładnie należy zrobić, a także jakie techniki zastosować, by przedstawicielka płci pięknej była właściwie usatysfakcjonowana z wizyty.

Ponadto według zdecydowanej większości fryzjerów pasemka na krótszych włosach wcale nie są takie proste do uzyskania. Jest to kolejny powód, aby kobiety, które nie miały doświadczenia w samodzielnym robieniu tego typu zabiegów, wybrały się do profesjonalisty. Przedstawicielka płci pięknej będzie miała w ten sposób absolutną pewność, że fryzura będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie wcześniej wyobrażała. Dobry fryzjer będzie również wstanie udzielić odpowiednich rad, by kobieta mogła utrzymać w świetnym stanie fryzurę. Podpowie także, w jaki sposób należy ją odświeżać.

Czym należy się sugerować przy wyborze fryzjera? Rekomendowane jest przede wszystkim zapoznanie się z portfolio danego specjalisty, by mieć pewność, że będzie w stanie poradzić sobie z taką fryzurą. Warto pamiętać, że najlepszą reklamą dla fryzjera są rekomendacje zadowolonych klientów i klientek. Można zatem w internecie przeczytać jakie oceny ma dany fryzjer, przed udaniem się do niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here