Błędy popełniane podczas farbowania włosów

Bardzo wiele kobiet farbuje włosy. Powody są różne, choć najczęściej można powiedzieć tu o tym, że powodem farbowania jest chęć zmiany swojego wyglądu. Nie ma w tym oczywiście nic złe. Wiele kobiet decyduje się także na samodzielne farbowanie włosów w domu. Niestety, ale często łączy się to z popełnianiem kilku błędów, które w sposób negatywny maja wpływ na zdrowie włosów. Warto zatem te błędy poznać i ich unikać.

Pierwszy błąd polega na tym, że bardzo wiele kobiet, jak nie większość, przed pierwszym farbowaniem włosów w ogóle nie sprawdza czy przypadkiem nie są uczulone na daną farbę. Dlatego zawsze przed farbowaniem włosów zaleca się wykonanie testu uczuleniowego. Co ważne, aby wykonać taki test wcale nie trzeba wybierać się specjalnie do lekarza. Test uczuleniowy można bowiem wykonać samodzielnie w domu. Jest to niezwykle proste. Wykonanie tekstu uczuleniowego polega na nałożeniu niewielkiej ilości rozrobionej farby na skórę w zgięciu łokcia. Tam skóra jest bowiem bardzo czuła. Po nałożeniu farby należy odczekać około 15 minut, a następnie farbę należy dokładnie spłukać. Jeśli w przeciągu 48 godzin nie wystąpią żadne reakcje alergiczne, na przykład w postaci wysypki czy swędzenia, to produkt można śmiało używać. Jeśli jednak jakieś reakcje alergiczne się pojawią to z tej konkretnej farby należy zrezygnować.

Bardzo ważne przy farbowaniu włosów jest także właściwe rozrobienie włosów. Rozrobiona farba szybko bowiem traci swoje właściwości, dlatego najlepiej jest rozrobić dwa razy.

Jak wiadomo farbowanie włosów a zdrowie włosów zawsze się ze sobą łączy. Dlatego jeśli decydujemy się na farbowanie zawsze należy zdawać sobie sprawę z tego w jakim stanie są nasze włosy. Bardzo częstym i niebezpiecznym błędem jest farbowanie włosów, które są już zniszczone. W przypadku takich włosów nałożona farba jeszcze bardziej im zaszkodzi. I warto podkreślić jeszcze fakt, że włosy będą wówczas wyglądały jeszcze gorzej niż przed farbowaniem. Bardzo wiele kobiet zrzuca winę za taką sytuację na złą jakość farby nie zdając sobie sprawy z tego, że to nie farba lecz stan i włosów jest temu winny.

Kolejny błąd polega na nakładaniu zbyt dużej ilości farby na włosy. To także jest dość często spotykany błąd, który negatywnie wpływa na stan zdrowia włosów. Aby farbowanie przyniosło pożądane skutki farba musi być zawsze nałożona na włosy w sposób równomierny i w takiej samej ilości.

Na każdy produkcie zawsze znajduje się jasna informacja o tym ile czasu farba powinna leżeć na włosach. Tej informacji zawsze należy bezwzględnie przestrzegać. Bardzo wiele kobiet popełnia jednak błąd polegający na zbyt długim trzymaniu farby na włosach. Innym błąd polega też na zbyt krótkim trzymaniu farby na włosach. W takim przypadku kolor będzie po prostu wyblakły, nie tak wyrazisty jak się tego spodziewaliśmy.

Niezwykle ważny jest także sam proces zmywania farby z włosów. Pamiętać zawsze należy o tym, że zanim rozpocznie się proces spłukiwania farby z włosów najpierw należy włosy zwilżyć ciepłą wodą. Po tej czynności zacząć należy delikatnie masować głowę, aby w ten sposób farba zaczęła się spieniać. Dopiero po upływie przynajmniej kilku minut rozpocząć można spłukiwanie farby z włosów. Włosy spłukujemy oczywiście do tego momentu, aż woda spływająca z głowy będzie po prostu czysta. Następnie cały proces zakończyć należy nałożeniem odpowiedniej odżywki, która najczęściej dołączona jest to farby.

Jak zatem widać farbowanie włosów wcale nie jest takie proste jak wielu mogłoby się do wydawać. Popełnić można bardzo wiele błędów. Błędy te będą miały negatywny wpływ zarówno na stan zdrowia włosów jak i na ich wygląd po farbowaniu. Warto zatem zawsze dokładnie zapoznać się z instrukcją farbowania, która dołączona jest do produktu, a następnie skrupulatnie jej przestrzegać. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że proces farbowania przebiegnie skutecznie i co ważne właściwie. To wszystko sprawi, że po farbowaniu będziemy mogli cieszyć się niezwykle pięknie wyglądającymi włosami, a także zdrowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here